• Vergroot lettergrootte
  • Standaard lettergrootte
  • Verklein lettergrootte
Home
Autorisatiebeheer binnen BiSL

autorisatiebeheer bisl

In het artikel Misvattingen, misverstanden en vragen over ASL en BiSL gaan Machteld Meijer en René Sieders in op het misverstand dat binnen BiSL het proces autorisatiebeheer vergeten zou zijn. Meijer en Sieders erkennen dat binnen het BiSL-boek het onderwerp autorisatiebeheer enigszins onderbelicht is, maar ze stellen dat er wél verschillende activiteiten worden onderkend op het gebied van autorisatiebeheer. Deze activiteiten zijn ondergebracht bij verschillende BiSL-processen. Juist vanwege deze spreiding wordt autorisatie niet als apart proces onderkend.

Meijer en Sieders onderkennen zeven activiteiten die betrekking hebben op autorisatiebeheer en plotten deze als volgt op de BiSL-processen:

Activiteit autorisatiebeheer
BiSL-proces
(1) Verstrekken, aanpassen en intrekken van autorisaties naar aanleiding van verzoeken/opdrachten vanuit de gebruikersorganisatie. Gebruikersondersteuning
(2) Verstrekken, aanpassen en intrekken van autorisaties naar aanleiding van aanpassingen in de IV. Transitie
(3) Vastleggen van en rapporteren over autorisaties. Gebruikersondersteuning, Beheer bedrijfsgegevens
(4) Vertalen business-rollen naar autorisatieprofielen. Gebruikersondersteuning
(5) Specificeren autorisatie-eisen met betrekking tot geautomatiseerde en niet-geautomatiseerde IV. Specificeren
(6) Verstrekken opdrachten op het gebied van autorisaties aan IT Operationele ICT-aansturing
(7) Vastleggen autorisatieniveaus ten aanzien van bedrijfsgegevens. Beheer bedrijfsgegevens

Bron: Misvattingen, misverstanden en vragen over ASL en BiSL, Machteld Meijer en René Sieders

Laatst aangepast op vrijdag, 19 januari 2018 21:27  

Whosoever desires constant success must change his conduct with the times.

Niccolo Machiavelli

Banner

Archief

Lean boeken top 5

(maart 2016)
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

We hebben 81 gasten online
Artikelen

problems business caused management workman taylor quote

Banner
Banner

social learning sociale media wilfred rubens

Social learning en leren met sociale media
Marcel de Leeuwe, Wilfred Rubens

Bij Bol.com | Managementboek

Lean boekentips

Banner